לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

מפגשים עם האמנית גליה ארמלנד. חדש!!! בבנייה מאושר סל תרבות ארצי גן-ה

גליה ארמלנד היא אמנית קרמית. בוגרת המחלקה לעיצוב קרמיקה וזכוכית באקדמיה לאמנות ועיצוב, בצלאל. תואר שני באמנות, מכללת סיינט מרטינ'ס, לונדון. מציגה בתערוכות בארץ ובחו"ל. מרצה בבצלאל במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית. עוסקת בהוראת אמנות ובאמנות קהילתית. יצירותיה משלבות חומר, צורה וטקסטורה עם פני שטח, צבע ונרטיב. עבודותיה עוסקות לרוב בסיפוריות וביצירת תנועה וזמן באמצעות החומר.

המפגש

האמנית מספרת על עצמה, מסבירה מה משך אותה לחומר הקרמי שמכיל בתוכו ניגודיות מהותית - מאדמה שבירה ומתפוררת לחומר שנשאר לנצח. עורכת דיון על החוויה התחושתית שיש במגע עם החומר - על הכוח שלו לקבל ולהכיל את השוני שבכל אחד מאיתנו, כנקודת ההתחלה ליצירת אמנות אישית גם ברמה התאורטית וגם ברמה המעשית.

האמנית מספרת על העיסוק שלה באיור ובאנימציה ועל החיבור בין הדו מימד לתלת מימד, על המתח בין הקליפה לתוכן, המיזוג בין שני התחומים. התחום הקרמי - עבודה בחומר הלקוחה מתוך טכניקות עבודה קלאסיות עתיקות והתחום הגרפי - המשלב תנועה, זמן וסיפוריות. במהלך המפגש מוצגת מצגת, בה מוסברים ומודגמים תהליכי היצירה החל מהסקיצה הראשונית , דרך תהליכי היצירה והעבודה עם החומרים שריפת החומר הקרמי בתנור והצבתו בחלל. משוחחים על סיפוריות ועל איך ניתן ליצור תנועה בזמן דרך אמצעים סטאטיים כמו החומר הקרמי.

הכנה

ניתן כהכנה לשוחח על חומרים קרמיים.
  • מה זה חומר קרמי?
  • ממה עשויים חומרים קרמיים?
  • איזה שימושים משמשים חומרי גלם אלו? בבית? בתעשיה? באמנות?
  • ניתן לשוחח גם על אנימציה ואיור.