לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

חדש!!! מופע חלילים קסום עם דיוות החלילים חפציבה זר אביב - גנ"י , יסודי, תיכון


חפציבה זר אביב , חלילנית וירטואזית מהמובילות והבולטות בישראל ובעולם. בעלת תואר בחינוך ובמוזיקה. לאורך השנים במקביל להיותה פרפורמרית עוסקת גם בצד החינוכי כמורה בכירה לחליל, מנחילה את המוזיקה לתלמידים ומורים, עושה ועשתה רבות לטיפוח דורות חדשים, בין השאר, מייסדת ומנהלת של שני קונסרבטוריונים מצליחים בשרון, מנהלת את מרכז המוסיקה העירוני בזכרון יעקב, ניהלה ומנהלת פסטיבלים וסדרות מוסיקה במרכזי תרבות במרכז ובשרון, יסדה את הקונסרבטוריון העירוני בהרצליה, ניהלה את מחלקת המוסיקה בעיריית נתניה ומעבירה סדנאות וכיתות אמן למורים ותלמידים.

זאת במקביל להיותה פרפורמרית בעלת אישיות כובשת על הבמה, החובקת עולם עם המופע שלה. ידועה באג'נדה הנשית המתחברת להגשמה עצמית ורוחניות , ובאישיותה הכובשת והססגונית. חלילנית קלאסית מלאת אהבה ורוח , נשיות וכאריזמה ששורשיה טמונים בתימן ובאלגי'ר שבצפון אפריקה, מלהטטת בוירטואוזיות על מגוון חלילים מערביים ועממיים ומותחת גשרים בין ז'אנרים שונים.

נגינתה של חפציבה זר אביב בעלת טביעת צליל חם , סוחף וייחודי, מצמררת לבבות בסגנון ים תיכוני עם צליליהם הספיריטואליים והשמיימיים של החלילים השונים עליהם היא מנגנת. במהלך דרכה כנגנית ינקה רפרטואר חליל ממקורות שונים, ניגנה בתזמורות סמפוניות במיטב המוזיקה הקלאסית ובהרכבים קאמריים, ינקה את תרבות החליל הן מכיתות אמן רשמיות בגרמניה קנדה וישראל והן מחלילנים עממיים המנגנים לעדרי הצאן שפגשה בסיוריה בעולם.

הופיעה עם תזמורות ולהקות בארץ ובפסטיבלים ברחבי העולם כמו בארה"ב, גרמניה, הונגריה, מקסיקו , ברזיל , האיים הקריביים , אתיופיה , צרפת, אירלנד, הולנד אורוגואי , ארגנטינה וספגה מוסיקה מתרבויות שונות שהפכו חלק ממנה ומיצירתה. היום על הבמות היא מרגשת ומתרגשת עם הקהל ועם צלילי החלילים שינקה במסע חייה , מעלה מופעים וקונצרטים בארץ ובעולם בסגנון הייחודי לה מספרת בצלילים את סיפור החלילים מקדמת דנן ועד בכלל בצורה המכנסת , מעוררת והנוגעת בנשמה ובלבבות של האנשים . המופעים האקזוטיים שלה הועלו בקונצרטים בוטיקיים ובמקומות ציוריים כמו כנסיות ומערות קדמוניות לצד מופעי פארק המוניים מול עשרות אלפים בפארק הרצליה, באמפיתאתרון בית גוברין או באמפיתיאתרון הרומי נתניה. בכל ההזדמנויות נוצרה אינטימיות וקסם מכשף עם הקהל.

בשנת 2008 יצרה עם הלהקה האירית שלה את "מופע הספיריט של אירלנד" - מופע ססגוני הנושא את המאזין אל הירוק עד והנופים הקסומים הטירות , האבירים והנסיכות והמוסיקה המרגשת של האיים הבריטיים. בנובמבר 2012 חפציבה הוזמנה לנגן והופיעה עם הרסיטל שלה באולם קרנגי הול בניו יורק At Carnegie Hall -NYC. במאי 2016 נתנה ביצוע בלתי נשכח מול 12000 איש כסולנית עם אפרקו במופע המקדים ללהקת הדיפ פרפל במופע המסכם את סיבוב ההופעות הבינלאומי שלהם .

בשנים האחרונות , חפציבה הוציאה מס' אלבומים המבטאים את אישיותה הרב גונית ואת הרוח המובילה את שרביט אמנותה · האלבום "חלילים שמימים" "chill out with the flutediva" אותו הלחינה וביצעה יצא ב2010 נמכר בחנויות המובחרות ודרך האתר . הצלילים בו מהפנטים את המאזין ןנושאים מעבר למקום ולזמן אל ממדים אחרים בהשראת נופים הקדומים ותרבויות אבודות ,12 יצירות המציגות קולג' מקורי על סוגי חלילים אקזוטיים אותם אספה במסעותיה בעולם. · האלבום "חלילים " יצירות שנכתבו עבורה על ידי המוסיקאי והמלחין אמיר פרוייליך ,מלא ביופי אינסופי של מוסיקת חלילים וצבעים ניאו קלאסיים והנו שיתוף פעולה בין האומנית למלחין . האלבום הייחודי הושק בדצמבר 2009.

· האלבום הבינלאומי "חופשיה" הוקלט עם להקת הנגנים הקבועה שלה . אלבום בו היא מלהטטת באילתוריה האוריינטלים המרחפים , מביאה את סגנונה המרטיט ומותחת גשר בין מזרח מערב ,בין הפרלוד של בך וחלומות ילדות של שומן לקלאסיקות עבריות הצרובות בתודעה של כולנו כמו שני שושנים או . האלבום איילת אהבים והשחר מפציע יצא באפריל 2011 בהפקתו של איש הרדיו, המוסיקאי והעיתונאי בועז כהן.