לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

מפגשים עם הסופרת דנה אלעזר-הלוי לשכבות ד-ט

דנה אלעזר-הלוי היא סופרת מצליחה לילדים ונוער. כמו כן היא מתרגמת ועורכת ספרים ותיקה, ומלמדת עריכה ספרותית באוניברסיטת תל אביב. נולדה וגדלה בתל אביב להורים ששירתו במוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, ואת שירותה הצבאי עשתה ביחידה 8200. היא בעלת תואר ראשון בספרות ערבית ובהיסטוריה של המזרח התיכון ותואר שני בהיסטוריה של החינוך, שניהם מאוניברסיטת תל אביב. גרה בתל אביב עם בעלה ושני ילדיה.

בהוצאת "זמורה-ביתן" היתה עורכת פרוזה מתורגמת, ולאחר מכן מילאה תפקיד זה בהוצאת "ידיעות ספרים". בשנת 2001, עם המיזוג בין ההוצאות "זמורה-ביתן" ו"כנרת", מונתה לראש מחלקת התרגום בהוצאה המאוחדת - "כנרת זמורה-ביתן". לאחר מכן שימשה, בשנים 2005–2008, כעורכת מדור הספרות של "מעריב", ובשנים 2012–2015 עבדה בהוצאת "כתר" כעורכת מחלקת העיון.


בכל אותן שנים אלעזר-הלוי תרגמה ספרים רבים וכן לימדה תרגום ועריכת תרגום באוניברסיטת תל אביב ובמכללה האקדמית בית ברל. כיום היא עוסקת בכתיבה, ובמקביל ממשיכה לתרגם וללמד עריכה באוניברסיטת תל אביב.

ספרים בסדרה לשכבות ד-ט
שם הספרשנההערות
מבצע מנהטן2015נכלל במצעד הספרים של משרד החינוך תשע"ז
מבצע ברלין2016זכה בעיטור "הפנקס" לספר מצטיין 2016
מבצע קהיר2017זכה בפרס דבורה עומר לספרי ילדים ונוער 2017
מבצע טורונטו2018
מבצע קהיר2019
מבצע לונדון2020
מבצע תל אביב2021יראה אור בתחילת השנה

המפגשים:

דנה אלעזר-הלוי וספרה "מבצע מנהטן" סדרת שליחות חשאית (שכבות ד-ח)
במהלך המפגש מקיימת הסופרת דיון בכמה רבדים: הרובד של הסופרת כאשת מקצוע בתחום הספרות, שעברה ממקומה מאחורי הקלעים כמתרגמת וכעורכת אל קדמת הבמה כסופרת; הרובד האישי-ביוגרפי של הסופרת, כמי שגדלה אצל הורים ששירתו במוסד ושירתה בעצמה בחיל המודיעין - שזהו הרקע שעליו ביססה את ספריה; וכן הרובד הספרותי - אלו ספרים אהבה הסופרת בילדותה ומה הם כללי הז'אנר של ספרות המתח שעליהם ביססה את ספריה. יוקדש זמן לתלמידים לשאילת שאלות.

מדברי הביקורת על ספרי הסדרה

"אלעזר-הלוי ראויה לציון על חבורת הנוער הספרותית שהקימה"
(דוד רפ, הארץ)
"סדרת הריגול לנוער הטובה ביותר שנכתבה כאן בשנים האחרונות"
(מאירה ברנע-גולדברג, מאקו)
"חסמב"ה של הדור הזה"
(טל ברמן, רדיו FM99)
"אחת מסופרות הנוער המצליחות בישראל"
(מאיה נחום-שחל, כלכליסט)