לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס
נאוה מקמל-עתיר (נולדה ב-1964 ברמת גן) היא סופרת, מחזאית ומשוררת ישראלית שפרסמה עד היום למעלה מ-25 ספרים, ביניהם רבי מכר. מקמל-עתיר שירתה כקצינה בצה"ל, למדה ספרות וקולנוע באוניברסיטת תל אביב. לא מעט מספריה זכו במקומות הראשונים ב"מצעד הספרים" וכלולים בתכניות הלימודים הנלמדות בבתי הספר.

בשנת 2000 הוציאה את ספרה הראשון, "העדי של עדי", המבוסס על סיפור אמיתי של ניצולת שואה, הספר זכה בציון לשבח במסגרת "פרס זאב" ובמקום השלישי ב"מצעד הספרים הארצי" של ילדי ישראל, מטעם משרד החינוך והתאחדות המו"לים. ספרה "מלך ההר" שיצא לאור בשנת 2004, במלאת 100 שנים למותו של בנימין זאב הרצל, מבוסס גם הוא על סיפור אמיתי של בן כתתה שנפל בהתרסקות מסוק.

בשנת 2005 זכתה שוב ב"פרס זאב" על ספרה "מבחן קבלה". ספריה "העדי של עדי", "האיחור האחרון", "מלך ההר" ו"מבחן קבלה" זכו במקומות ראשונים במצעד הספרים הארצי של משרד החינוך ועובדו להצגות תיאטרון המוצגות על בימות מיטב תיאטראות הילדים.

ספרה "הנערה במרפסת ממול" יצא בשנת 2006 והומחז להצגה בה משתתפת מקמל-עתיר גם כשחקנית. "אות מאבשלום" , ספרה הראשון למבוגרים, יצא לאור בשנת 2009 בהוצאת ידיעות ספרים והפך לרב מכר. כחצי שנה מיום שפורסם, קיבל "אות מאבשלום" את אות 'ספר הפלטינה' מטעם התאחדות המולי"ם על מכירת 40,000 עותקים‏.

המגזין "ליידי גלובס" בחר בנאוה מקמל עתיר כאחת מחמישים הנשים המשפיעות לשנת 2010.

מקמל-עתיר שימשה כמורה לספרות בתיכון בליך רמת גן וכמעריכת בחינות בגרות מטעם משרד החינוך. היא מנחה את סדנת הכתיבה לנוער בספריית בית אריאלה בתל אביב ואת סדנת הכתיבה למבוגרים "שורה ראשונה" בתיאטרון היהלום ברמת-גן.
  • בכתות א-ב (ובחטיבה הצעירה) מתקיימים כל המפגשים בהשתתפות המאיירת נורית צרפתי.
  • בכיתות ג-ו´ , מתקיימים "מפגשי סופר" העוסקים בספרים - "הילד שעמד בחלון", "העדי של עדי", "האיחור האחרון", "מלך ההר"
  • *בחטיבות הביניים מתקיימים מפגשי סופר סביב הספר "מבחן קבלה" וההצגה "תתחילי לחייך".