לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

מפגשי סופר עם ליאת רוטנר

מאושר בסל תרבות ארצי לשכבות ג-יב. הספרים המשתתפים במפגשים: "תיכון ברנסון" , "עד האופק" , "מיקו בל". לרשימת ספרים מלאה ניתן לגלול מטה.

ליאת רוטנר היא סופרת, מרצה, עיתונאית ומנחת סדנאות כתיבה. פרסמה עד כה 18 ספרים, מתוכם ארבעה ספרי זהב ושלושה ספרי פלטינה. בעלת תואר ראשון ומצטיינת רקטור באוניברסיטת בר אילן במדעי הרוח הרב תחומי, בהתמקדות על ספרות ביקורתית וספרות פנטזיה. ניהלה וערכה את עיתון "אותיות" למעלה משלוש שנים, כמנהלת המגזין ואתר האינטרנט והפייסבוק, והשתתפה בכתיבת תסריטים לערוץ ההידברות וערוץ הילדים. כיום ממשיכה בכתיבת ספרים ותסריטים, מנחת סדנאות כתיבה חוויתית, מעבירה הרצאות לקהל הרחב, ומתנדבת בהפקות אירועי תרבות ואמנות.

ליאת רוטנר החלה לכתוב ספרים בגיל 8. בגיל 10 זכתה בתחרות הכתיבה הארצית, ופעמיים בתחרות הסיפורים "ישראל 2000" בגילאי 10,12. בגיל 15 פנתה מיוזמתה להוצאת "ידיעות ספרים" עם ספרה אותו כתבה בכיתה ז', "קיץ אחד ביחד", כדי לדעת אם יש לה פוטנציאל כסופרת. הספר התקבל בהתלהבות והוריה (שלא ידעו על פנייתה להוצאת הספרים) הוזמנו לחתום על הסכם ההוצאה לאור כאפוטרופוסים עבור "הילדה-הסופרת". הספר היה לרב מכר, זכה במצעד הספרים הארצי והגיע למעמד ספר פלטינה וספר זהב.


בעקבותיו ספריה "תנו לגדול בשקט", "לנצח בגדול" ו"מעורב ירושלמי", הפכו לספרי זהב ולספרי פלטינה. ליאת ממשיכה ומוציאה מאז ספרים רבים נוספים, 1-2 ספרים עבי כרס מידי שנה, המיועדים לנוער ולמבוגרים. ספרים של ליאת רוטנר נמכרו במאות אלפי עותקים.
קסמם של הספרים הוא ביכולת לגעת בנו ולהציג לנו עולם אחר, וכשאנו ילדים ומתבגרים הקסם הזה חשוב מכל.

מפגשים עם תלמידים

למפגשים מומלץ (אם כי לא חובה) להכין מקרן עם סאונד מחובר למחשב עם אינטרנט, עבור הקרנת סירטון.

המפגש: ליאת רוטנר וספרה "תיכון ברנסון" שכבות ג - ט

בהרצאה תיאטרלית מיוחדת ומלאת התלהבות, מספרת ליאת כיצד החלה לכתוב ספרים עבי-כרס בגיל שמונה, ואיך פנתה ללא ידיעת הוריה להוצאה לאור - ולהפתעת כל המבוגרים, וגם להפתעתה, הפכה לסופרת הצעירה בארץ. ליאת תדון בנושאים מתוך ספריה אשר נבחרו למצעד הספרים של משרד החינוך, העוסקים באחדות וקבלת האחר, יחסי הורים-ילדים, בעיות חברתיות, הגשמה עצמית והתבגרות.

איך ספר פורש בפניך עולם רגשי וחברתי, ומסוגל לגרום לך להביט דרך עיניה של דמות אחרת? מדוע פיתוח הדימיון הוא כה חשוב, במיוחד בגיל צעיר? מה אנו מרגישים כשאנו קוראים ו"הופכים" לאדם אחר, והאם זה יכול לסייע לנו להבין דברים טוב יותר גם במציאות?

מה עושים אם קשה לנו לקרוא ולהתרכז, והאם "מותר" לדלג או לקרוא רק את הסוף?

על תהליך הכתיבה: איך יוצרים ספר? איך בונים דמויות וממציאים עלילה? איך הכותב מוציא את הרעיונות מהראש והופך אותם למילים?

הדמויות בספריה של ליאת רוטנר מייצגות ילדים ובני נוער אשר מגיעים, כמעט בתחילתו של כל ספר, אל מקום חדש. עליהם להסתגל, להכיר ילדים חדשים השונים מהם, להתגבר על דעות קדומות, להתמודד עם עוינות, עם מורים והורים, עם סביבה לא תמיד מפרגנת. לכל אחד מהם יש אתגרים, חולשות ובעיות, אבל גם את המעלות הייחודיות שהוא לומד להכיר בעצמו - ועם הסיפור אנו מגלים ביחד איתם את הדרך להתבגרות ולהתחזקות, לנתינת אמון, לרכישת ביטחון עצמי ולהגשמת היצירתיות החבויה בהם.

הספרים מאפשרים לנו להמריא לעולם שבו אנו "יודעים הכל", מה הדמויות חושבות ומרגישות, מה קורה "מאחורי הקלעים". לדימיון מפותח תפקיד חשוב גם בחיים האמיתיים.

בספר "תיכון ברנסון", חבורת ילדים בחטיבת ביניים מנהלים מלחמת-כוחות לגבי מי ייצג את בית הספר שלהם, "תיכון ברנסון", בתחרות אמנויות הבמה הרשמית הארצית. הספר חושף את סיפורם של שלושה ילדים, אבישג שמסתירה סיפור עצוב על שיימינג חברתי שהיא עברה כילדה שמנה בצעירותה, ליאב שמסתיר את הקשיים שהוא חווה בבית עם משפחתו, ומיכל שמנסה למרוד בחוקי בית הספר. רק שיתוף פעולה בין שלושת הילדים, סובלנות לגבי האחר, והבנה לגבי הדרך השונה שלהם, יצליח לגרום להם לחשוף את אתגריהם ולפתור את הבעיות החברתיות והאישיות שלהם ביחד.

ליאת רוטנר וספרה "עד האופק" שכבות ט-יב

על יצירתיות, עצמאות והשראה.
אתם מאמינים שמגיע לכם להצליח ולהיות "מי שאתם"?
ליאת רוטנר החלה לכתוב ספרים בגיל שמונה, כילדה היפראקטיבית מבית דתי מנתניה, ללא ליווי ותמיכה של הורים או בעלי מקצוע. אחרי עשרות ספרים שכתבה למגירה כתחביב, פנתה לבדה בכיתה ח' להוצאת "ידיעות ספרים" - שקראו את אחד מספריה ופנו מיד להוריה המופתעים בהצעה לחתום על חוזה. תוך שנים ספורות החזיקה בארבעה ספרי זהב ושלושה ספרי פלטינה, להפתעת כל המבוגרים ובעיקר להפתעתה.

הבהלה מההצלחה והרצון "להקטין" את עצמה בחזרה לילדה גרמו לה לפתח אנורקסיה ארוכה וקשה שסיכנה את חייה עד אירוע שכמעט הסתיים במוות. ובתהליך הטיפול וההחלמה כתבה בגיל 19 את ספרה "הרמת מסך" העוסק בתקווה ואומץ של בני נוער המתמודדים עם התמכרויות. ספריה המופנים לבני נוער ולתהליכי התבגרות והעצמה זכו בארבעה ספרי זהב ובשלושה ספרי פלטינה.

כיום, בנוסף לכתיבת הספרים היא מטפלת בNLP, כתיבה רגשית ודימיון מודרך מבוגרים ונוער. במופע סוחף של הרצאה ומשחק משולבים, לוקחת ליאת את התלמידים למסע להתפתחות האישית והיצירתית, דרך המאבק להוכיח את עצמה שוב ושוב למרות גילה הצעיר, ועד הפחד מתחרותיות וממבוגרים, הרצון להישמע ואהבת הכתיבה, סוד ההשראה והיצירתיות, והיכולת של כל אחד מאיתנו למצוא את קולו הייחודי.

האם כל אחד יכול לכתוב מחדש את הסיפור של חייו? ומה אם אין לי מספיק זמן, מספיק כישרון? מה אם לא יאהבו אותי? מה אם יבקרו אותי?
אל תפחדו. תיצרו!
הרצאה סוחפת, מצחיקה ומרגשת, שהיא מסע להשראה המגיע ללבו של כל אחד.
כחלק מההרצאה תדון ליאת בספרה "עד האופק" ותראה איך דרך הספרים והדימיון אנו מחזקים ומפתחים את הבנתנו לגבי העולם שבקרוב נצא אליו.

"עד האופק" מספר את סיפורם של חמישה בני נוער ממשפחות בעייתיות, שנשלחים לפנימייה באמצע יער נידח בין ההרים. שיטת הלימוד בפנימייה ייחודית: מהילדים נלקחים כל הטלפונים הניידים והמכשירים הסלולריים, מנתקים אותם מהאינטרנט, והם צריכים ללמוד בחיק הטבע, לטפל בסוסים (עם רכיבה טיפולית) ולצאת ביחד למשימות הישרדות. הניתוק מהסלולר וההכרח להסתכל אחד לשני בעיניים ולשתף פעולה, גורם למהפכים מדהימים, ובני הנוער הופכים מחשדנים, ציניים, סגורים ובלתי מסוגלים לתקשר רגשית -- לחברים בלב ובנפש.

רשימת הספרים
שם הספרשנההוצאה
קיץ אחד ביחד2003ידיעות ספרים
תנו לגדול בשקט2005ידיעות ספרים
לנצח בגדול2006ידיעות ספרים
הרמת מסך2007ידיעות ספרים
מאלאדר קסם הקמע2008ידיעות ספרים
מעורב ירושלמי2009ידיעות ספרים
החוה המסתורית2010ידיעות ספרים
מבצע מלכה2011ידיעות ספרים
חיים משלנו2011ידיעות ספרים
תחת כנפך2012ידיעות ספרים
האביר של ניצן2012ידיעות ספרים
מאלאדר סוד הממד האחר2013ידיעות ספרים
זאבים2014ידיעות ספרים
מיקו בל2015דני ספרים
תיכון ברנסון2016דני ספרים
עד האופק2017ידיעות ספרים
כדברא2018דני ספרים
יומנו של מיקו בל2019דני ספרים
תלמידי ברנסון2019דני ספרים

ליאת רוטנר ליאת רוטנר ליאת רוטנר ליאת רוטנר ליאת רוטנר ליאת רוטנר
ליאת רוטנר