לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

חדש!!! מפגשים עם הסופרת מיה מיטב לשכבות ד-ז

מיה מיטב היא סופרת לילדים ולנוער, אמא לשלושה בנים מתגוררת בתל אביב. כתבה את סדרת "הבלוגר" לילדים ונוער: "הבלוגר #1 – תעלומת הצופן הסודי", "הבלוגר #2 – תעלומת עדי נא" ו-הספר השלישי בסדרת ״הבלוגר״ : ״הבלוגר #3 - חמ״ל רכבת״ בהוצאת כתר. כתבה ספרים לפעוטות: "אמא, מה זה עושה?" , "אני רוצה את המוצץ שלי!" בהוצאת "דני ספרים".. 

סיפורים קצרים מפרי עטה התפרסמו במגזין לילדים: "אדם צעיר" וכמה משיריה התפרסמו במגזין המקוון "הפנקס". כותבת טור חודשי עם המלצות על ספרי ילדים במדור תרבות של Y-net. בעבר כתבה טור שבועי בשם "יומן קריאה" ובו המלצות על ספרים ב- X-net, ואת הבלוג הפופולרי: "אמא ירוקה" באתר סלונה.

ספרה הראשון מסדרת "הבלוגר", "הבלוגר #1 תעלומת הצופן הסודי" נבחר בשנת תשע"ט למצעד הספרים של משרד החינוך לשכבות ד-ו.
מיה מיטב

המפגשים: שכבות ד-ז

הבלוג ששינה לי את החיים (מפגש לשכבות ד-ז) - במפגש מספרת הסופרת על ילדותה בקיבוץ והספרים שהשפיעו עליה לכתיבת שירים וסיפורים לילדים. הסופרת משוחחת עם התלמידים ומציגה את תהליכי היצירה של סדרת הספרים הפופולרית שיצרה "הבלוגר". החל מהרעיונות שהתגבשו , דרך התוכן והמאפיינים הספרותיים , הכתיבה והיצירה וההוצאה לאור. במהלך המפגש עולים נושאים אקטואליים הקשורים לסדרת הספרים ביניהם : בלוגים, רשתות חברתיות, חשיפה אישית, משחקי חידות והקסם של עולם הספרות. בסוף המפגש יינתן זמן לשאלות.


הספרים- סדרת הבלוגר

הרעיון המרכזי העומד מאחורי הסדרה, הוא לבדוק מה קורה כאשר ילד פותח יומן מקוון במקום לכתוב יומן אישי - איך המחשבות והסיפורים הפרטיים יוצאים לעולם שבחוץ ופוגשים בילדים אחרים, ואיך זה משפיע על החיים שלו. הגיבור עובר מסע התבגרות קטן בכל אחד מהספרים, וגדל בין ספר אחד לשני. הוא מגלה דברים על עצמו ועל העולם, שלא משנה כמה הוא אינטראקטיבי וטכנולוגי - מה שחשוב זה היחסים הבין-אישיים ותחושת השייכות למעגלים הסובבים אותו - משפחה, חברים, בית ספר וכן הלאה. הספרים כתובים כפוסטים בבלוג במקום פרקים, מלווים בשפה גרפית שעוצבה עבור הסדרה כולל אימוג׳ים מיוחדים.

הבלוגר #1 - תעלומת הצופן הסודי - הספר הראשון בסדרת "הבלוגר", בו מסופר על נער מחונן בן רבע ל-12 אשר נלחם עם העולם ופותח בלוג בשם: "דני מאסלי". בהתחלה הוא בעיקר מקטר על "בצפר", אמא שלו ואחיו הקטנים, ומופתע לגלות שילדים אחרים מגיבים למה שהוא כותב. הוא מעלה לבלוג פוסטים וחידות ונהיית לו ״חבורה״. יום אחד הוא פותח חבילה מוזרה שחשב שאביו שלח לו מחו"ל, ובה טלסקופ, משקפי שמש וכתב צופן. "דני" והמגיבים הקבועים מתחילים לפענח את הצופן ומכאן מתחילה הרפתקת מתח החוצה יבשות ומלאת הפתעות בה מגלה "דני" מעט על הוריו, והרבה על עצמו. הוא והחברים פותרים את הצופן שמסתבר שהוא איום אמיתי לגמרי, ומצילים את העולם.

הבלוגר #2 - תיק עדי נא- הספר השני בסדרה. ״דני מאסלי״ אוהב טריוויה, חידות ותעלומות, אז אולי זה לא מקרי שהבלוג שלו הפך לחמ"ל של חבורת ילדים עם שכל וחושים בלשיים. כשאחת מהמגיבות הקבועות נעלמה באמצע צ'ט ושלחה קוד מוזר, לא הייתה לילדים ברירה והם יצאו שוב למשימה שהצריכה כוחות-על. הפעם הם מתגייסים למרוץ נגד הזמן, ועוצרים מזימה המערבת בין חברת תרופות בינלאומית לטרור ביולוגי בבית חולים תל השומר.

הבלוגר #3 - חמ״ל רכבת- הספר שלישי בסדרה.


רשימת ספרים של הסופרת מיה מיטב:

שם הספר שנת הוצאה שם הוצאה שכבות יעד סוגה הערות
אמא, מה זה עושה? 2017 דני ספרים 1-5 ספר קרטון ספר לפעוטות שזכה בשבחי הביקורות
אני רוצה את המוצץ שלי! 2018 דני ספרים 1-4 ספר קרטון ספר מומלץ לפעוטות
הבלוגר #1 – תעלומת הצופן הסודי 2017 כתר ד-ז בלש, הרפתקאות מצעד הספרים תשעט לשכבות ד-ו
הבלוגר #2 – תעלומת עדי נא 2018 כתר ד-ז בלש, הרפתקאות ספר שני בסדרת ״הבלוגר״
הבלוגר #3 – חמ״ל רכבת 2019 כתר ד-ז בלש, הרפתקאות ספר שלישי בסדרת ״הבלוגר״

מיה מיטב מיה מיטב


המלצות:

מאירה ברנע-גולדברג (סופרת, מאקו): הספר מיועד לתלמידים בבית ספר יסודי שקוראים ללא ניקוד. לדעתי מדובר בלהיט חדש ואנחנו נמתין סקרנים לספר הבא בסדרה.
רועי סלמן (סופר): לא כולם מבינים כמה קשה לכתוב ספר לגיל הזה ולהישמע אמין – עשית את זה בגדול! קדימה, לספר השני בסדרה! לא רק הנוער מחכה, גם אני J
עדי זליכוב-רלוי (סופרת): נא להזדרז עם הספר הבא בסדרה, מצפים לו כאן! קולח, מרתק, עכשווי וכתוב נהדר - מומלץ בחום!
קרין אלדאה ("טופ גיק"): YES YES YES ו-YES!
לימור גרוס-קלינגר (בלוגרית בסלונה): הספר שיגרום לילדים שלכם לקרוא.
מור פוגלמן-דבורקין (הפנקס): בספר הראשון בסדרה מיטב הציגה לקוראיה סגנון כתיבה עדכני ומרענן המשלב מבחינת שפה וסגנון בין המדיום הרשתי למדיום הספרותי... "תיק עדי נא" הוא ספר מוצלח מאוד, מגובש ומהודק, סוחף ומותח, המביא לידי ביטוי את עולמם של ילדים בני זמננו, ומשתמש בו כמקפצה לשלב הבא – מעבר ספרותי לעולמות נהדרים של דמיון.
שרית פלד (בלוגרית): הסופרת מיה מיטב, בכישרון רב, בחכמה רבה ובהומור מושחז, בראה דמויות מעניינות המניעות את העלילה יחד עם ״דני מאסלי״.