לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

מפגשים עם האמנית גליה ארמלנד

מאושר סל תרבות ארצי גן-ה

גליה ארמלנד היא אמנית קרמית. בוגרת המחלקה לעיצוב קרמיקה וזכוכית באקדמיה לאמנות ועיצוב, בצלאל. תואר שני באמנות, מכללת סיינט מרטינ'ס, לונדון. מציגה בתערוכות בארץ ובחו"ל. מרצה בבצלאל במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית. עוסקת בהוראת אמנות ובאמנות קהילתית. יצירותיה משלבות חומר, צורה וטקסטורה עם פני שטח, צבע ונרטיב. עבודותיה עוסקות לרוב בסיפוריות וביצירת תנועה וזמן באמצעות החומר.

המפגש

המפגש עם גליה ארמלנד ועם נושאים אמנותיים מגוונים הכוללים, יצירה בחומר הגלם קרמיקה, עולם האיור, הסיפור והאנימציה והשילוב בין העולמות.
הנחייה בהתאם לגילאי היעד. במהלך המפגש האמנית מספרת על עצמה, ועורכת דיון על החומר הקרמי, תכונותיו, והניגודיות המפתיעה שבו : מחומר אדמה אבקתי מתפורר ניתן ליצור חומר ולעצב אותו כך שישאר לנצח. בנוסף תוצג הקרמיקה כנקודת פתיחה לקבל את השוני שיש בכל אחד מאיתנו, ודרכו להוות חומר גלם ליצירה אישית וכיצד גם באופן תיאורטי וגם באופן מעשי נוצר החיבור הזה של כל אחד ואחד לחומר.

האמנית מספרת על העיסוק שלה באיור ובאנימציה, ועורכת דיון על החיבור בין דו מימד לתלת מימד. המיזוג בין שני התחומים: התחום הקרמי - עבודה בחומר הלקוחה מתוך טכניקות עבודה קלאסיות עתיקות והתחום הגרפי - המשלב תנועה, זמן וסיפוריות.

במהלך המפגש מוצגת מצגת, בה מוסברים ומודגמים תהליכי היצירה החל מהסקיצה הראשונית , דרך תהליכי היצירה והעבודה עם החומרים שריפת החומר הקרמי בתנור והצבתו בחלל. משוחחים על סיפוריות ועל איך ניתן ליצור תנועה בזמן דרך אמצעים סטאטיים כמו החומר הקרמי.

הכנה

ניתן כהכנה לשוחח על חומרים קרמיים.
  • מה זה חומר קרמי?
  • ממה עשויים חומרים קרמיים?
  • איזה שימושים משמשים חומרי גלם אלו? בבית? בתעשיה? באמנות?
  • ניתן לשוחח גם על אנימציה ואיור.
חנה סנש אמנות רחוב
פרויקט צלחות קהילתי מוזיאון ירושלים
אמונ