לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

חדש!!! מסע מוזיקלי עם חמישיית קפריזה

חמישיית קפריזה - הרכב על טהרת כלי נשיפה ממתכת, משפחת כלי נגינה שלהם חשיבות היסטורית רבה בתולדות המוזיקה, המציג לילדים סגנונות שונים של מוסיקה ובהם שיתוף פעולה בין הנגנים ומוזיקה אנסטרומנטלית.

מופעי ההרכב ממגוון של תקופות מוסיקאליות שונות בהם כלי נשיפה ממתכת היו בולטים , החל מהבארוק, התקופה הקלאסית, קטעי אופרה מהתקופה הרומנטית, ג'אז, ושירים ישראלים.

חברי ההרכב הם מוזיקאים בכירים, המשתתפים בתזמורות ובהרכבים ישראלים ובינלאומיים, במהלך הקריירה שמשו כנגנים ראשיים בהרכבים ובתזמורות רבות. הם גם מאסטרים בכלי הנגינה שלהם והעמידו תלמדיים רבים. בין כלי הנשיפה המשתתפים: חצוצרות, קרן יער, טרומבון, טובה ועוד הפתעות.

אודות המופע

המופע הוא קונצרט מוסבר המותאם לתלמידים בהתאם לשכבות. ההנחייה נותנת דגש על כמה נושאים:
  • הכרת המוסיקה, המלחין, והתקופה הכרת הרקע של המוסיקה
  • הכרת כלי הנשיפה ממתכת - בעזרת הסברים על התפתחות הכלים, צורת הנגינה והפקת הצליל לומדים להכיר את כלי הנגינה המשתתפים כלי נשיפה ממתכת.
  • הסבר על התפקידים השונים של כלים שונים בהרכב ועל הדינמיקה שבנגינה משותפת חלק מהקסם במוזיקה זה שיתוף הפעולה , הדינמיקה, התפקידים השונים הכל הופך דרך שיתוף הפעולה למוזיקה
במופע נראה איך כלי הנגינה הם כלי יעיל לקידום לימודי מוזיקה, עניינים קידום נושאים חברתיים, הקשבה ושיתוף פעולה דרך המוזיקה. בשכבות הגדולים יותר בהנחייה יש דגש על החשיבות הרבה לתפקוד בקבוצה: נראה את הקשר של הנגינה בהרכב לעולם האמיתי מחוץ למוסיקה: חשיבות מתן אפשרות לביטוי עצמי של כל כלי/נגן/ילד/אדם בקבוצה, תפקידים שונים של כלים שונים/אנשים שונים בהרכב/קבוצה. בנוסף, האפשרות לחילופי תפקידים.

"סולו וטוטי"- מתי הזמן להוביל, ומתי הזמן ללוות, לתמוך? התמודדות עם מתחים בהרכב/קבוצה, ניהול חזרות/מפגשים, דרכי תקשורת שונות בהרכב/קבוצה, חשיבות ההקשבה בכל אינטראקציה בינאישית, ובפרט בהרכב/קבוצה. נושאים אלה חשובים לכל תחומי החיים, ולכן אנו שמים עליהם את הדגש.