לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

סל תרבות שטראוס המשרד - סל תרבות שטראוס 03-6247350

מילון תאטרון לילדים ולנער, סל תרבות שטראוס, מ-א עד- ת מאודישן עד תאטרון,תיאטרון סל תרבות הנכם מוזמנים להרחיב ולהוסיף, בעבודה.

א - בחינות למועמדים להיות שחקנים\מבצעים במופע המתוכנן. לרוב, על הנבחנים להכין עצמאית קטע דרמטי או מוסיקלי, שעל-פיו הבמאי אמור להתרשם מכישרונם והתאמתם להפקה.

אנסמבל - להקת שחקנים בתיאטרון. חלק מהתיאטראות מבוססים על קבוצת שחקנים קבועה, הצמודה לאותו התיאטרון במשך מספר שנים. לרוב צמוד אליה גם במאי קבוע, המעלה איתה הצגות בעלות סגנון ואופי מסויימים. לרוב, קיומו של אנסמבל הוא סימן לתיאטרון איכותי יותר ומסחרי פחות. אנסמבלים תיאטרליים בולטים בישראל הם תיאטרון גשר ותיאטרון החאן.

אולם - המקום הפיסי שבו מוצגת הצגת התיאטרון או מפלס תחתון של מקומות הישיבה, הקרוב יותר אל הבמה ולפיכך גם יקר יותר.

אקוסטיקה - איכות השמיעה במקום מסויים, האופן שבו מבנהו של החלל משפיע על העברת גלי הקול בו. כשבוחרים חלל להופעה, מוודעים שהוא מאפשר "אקוסטיקה טובה".

בבידור - שם כללי לתחום בתרבות, שמטרתו היא שעשוע, "העברת זמן" והסבת הנאה. לרוב עומד בניגוד ל"אמנות", אף-על-פי שלרוב האמנות יכולה לבדר ובידור יכול להיות "אמנותי".

במאי - האיש שאחראי לצד האמנותי של ההפקה. עבודתו מתמקדת לקביעת הסגנון והמראה של ההפקה ובניית המיזאנסצינה יחד עם השחקנים.

במה - המשטח שעליו מתקיימת הצגת המחזה, לרוב עשוי מעץ. ככלל הבמה מוצבת פרונטלית לצופים בגובה העיניים, אולם בחלק מהמקרים הצופים מקיפים את הבמה ממספר כיוונים או שהיא ניצבת לרגליהם.

ג


ג'לטין - פלסטיק דק בצבעים שונים, המתלבש על הפנס וצובע את האור

ד


דיאלוג - הטקסט המדובר של המחזה, שיחה בין שתי דמויות או יותר.

דימר - מכשיר לשליטה על הגברה והנמכה של עוצמת התאורה על הבמה.

דיקציה - אופן הגשת הטקסט על-ידי השחקן. דיקציה טובה מאפשרת לכל מילה נאמרת להשמע בבירור.

ה


הפסקה - במופעים הנמשכים מעל שעה וחצי נהוג להקצות הפסקה של כ-20 דקות להתרעננות הקהל והשחקנים. לרוב תינתן ההפסקה בין המערכות של המחזה ותנוצל לצורך החלפת תפאורה ו\או איפור.

הצגות הרצה - הצגות הקודמות לפרמיירה, שבמהלכן עוברים השחקנים "השתפשפות" בתפקיד, בעוד שהבמאי יכול לבצע שינויים אחרונים בהצגה.

הצגות בוקר- הצגות לסל תרבות הנערכות לתלמידים בשעות הבוקר.

ח


חזרה גנרלית - (גנרלית), החזרה האחרונה לפני העלאת ההצגה בפני קהל משלם. לרוב החזרה הגנרלית מתנהלת כהצגה רגילה מול קהל אוהד (לדוגמא משפחות היוצרים).

חזרות - תקופת ההכנה להעלאת הצגה חדשה בתיאטרון. ברוב התיאטראות, מדובר על כשלושה חודשים. במהלך התקופה הזאת מתכנסים הבמאי והשחקנים לקבלת החלטות קונספטואליות, העמדת מיזאנסצינה וחזרות טקסט. בשלבים שונים בתהליך החזרות, מצטרפים אליו גם מעצבי התפאורה והתלבושות, מעצב התאורה והמלחין, המקבלים החלטות בנוגע למחלקותיהם ע"פ המתרחש בחזרות.

ט


טייפ-קאסט - ליהוק של שחקן מסויים על-פי ה"טיפוס" של הדמות, כלומר על-פי הדמיון של הדמות הנוכחית לדמויות שגילם בעבר.

טראגדיה - ז'אנר בסיסי בתיאטרון, המתאפיין בסגנון כבד, פייטני ומיוסר וסוף רע, לרוב מוות של הדמות הראשית. .

י


יומית - הצגה שלא נערכת בערב, אלא בבוקר או אחרי צהריים. לרוב מיועדות היומיות לילדים וקשישים.

יציע - מפלס עליון של מושבי הצופים בתיאטרון, שמחירי הכרטיסים אליו זולים בכחצי מחיר. בשביל חובב תיאטרון אדוק ישיבה ביציע היא עונש מר, היות והיא מונעת את תחושת האינטימיות עם המתרחש על הבמה. כמו כן, לרוב גם לא רואים ולא שומעים מספיק טוב.

ל


ליהוק - מהשלבים החשובים של קדם-הפקה; בחירה מתוך להקת השחקנים של התיאטרון ובחינה של שחקני חוץ פוטנציאליים להפקה לפי פרמטרים מוגדרים. בסיום התהליך נקבע צוות השחקנים להצגה, "הקאסט". מ מונולוג - טקסט מדובר במחזה, המבוצע על-ידי שחקן אחד בלבד. שחקנים הנבחנים באודישן מכינים לרוב מונולוג קומי או "דרמטי". מחזה - בסיס טקסטואלי להצגה המועלית, אשר כולל דיאלוגים ותיאורי התרחשות בסיסיים. בתיאטרון יש משקל רב יותר למחזה מאשר לבימוי ולפיכך המחזאי הוא לרוב היוצר המרכזי של ההצגה.

מ


מיזאנסצינה - אופן סידור התפאורה והשחקנים על הבמה, לרוב בכוונה להשיג אפקט דרמטי כזה או אחר. עיקר עבודתו של הבמאי היא קבלת החלטות לגבי המיזאנסצינה לאורך ההצגה. מיקסר - מכשיר השולט על האיזון וההשתלבות ההדדית של ערוצי הקול השונים במופע: מיקרופונים, אפקטים מוקלטים מראש וכו'. מסך תיאטרון - לרוב, וילון גדול ואטום המסתיר את הבמה מעיני הקהל לפני תחילת ההצגה ובין המערכות. מעצב\ת תפאורה - מתכנן ובונה הסביבה הפיסית של ההצגה בכפוף לחזון הבמאי. מעצב\ת תלבושות - מתכנן ומייצר תלבושות להצגה בכפוף לחזון הבמאי.

נ


ניהול אמנותי - תפקיד מפתח בתיאטרון, בעיקר הרפרטוארי. מנהל האמנותי הוא האחראי לקו האמנותי של כלל הצגות התיאטרון, יועץ על לבמאים השונים וקובע הרפרטואר. ס ספוטלייט - פנס הזורק קרן אור חזקה על איזור מסויים על הבמה

ע


עוזר במאי - תמצית תפקידו של עוזר הבמאי בתיאטרון היא רישום מפורט של החלטות הבימוי ומעקב אחרי ביצוען. עונה - שנה בתיאטרון, שבמהלכה מתוכננות לעלות הצגות מסויימות. עונה תיאטרלית מתחילה בסתיו ומסתיימת לרוב בקיץ. פ פאן (PAN) - הנעת הפנס בציר האנכי: ימינה או שמאלה.

פפסטיבל עכו - גדול פסטיבלי התיאטרון בארץ, המממן ומארח מדי שנה שורה ארוכה של הפקות פרינג' בתוך הפנינג גדול של ריחות, צבעים ותיאטרון. פסטיבל עכו הוא מוקד משיכה תיירותי ומקור בלתי נדלה להפקות פרינג' חדשות, הממשיכות לאחר מכן את חייהן בהצגות ברחבי הארץ.

פרופס - או אביזרים; חפצים שנעשה בהם שימוש על הבמה בעת ההצגה, החל מספרים וכלה בפסנתר.

פדוגה - מסך עליון קצר המסתיר את מערכות התאורה והצוגים שבתקרת הבמה מן הקהל.

פרינג' - עשייה תיאטרונית, המתרחשת מחוץ לממסד. לרוב מתאפיינות הצגות הפרינג' בבחינה של גבולות השפה התיאטרלית, תכנים פוליטיים רדיקליים ותקציבים נמוכים. פרמיירה - במשמעות המקורית זוהי הפעם הראשונה שבה ההצגה מוצגת בפני קהל; היום הפרמיירה היא הצגה חגיגית למוזמנים ולמבקרים וקודמת לה שורה ארוכה של הצגות הרצה.

צ צוג - צוגים, מוט ברזל העובר מעל תקרת הבמה אליו נקשרים מסכים , הצוג מורם לאחר הקשירה בעזרת חבלים או בעזרת מנוע ב"צוגים חשמליים.

קקוליסה- פרגוד עשוי עץ או בד.

קומדיה - ז'אנר בסיסי בתיאטרון, שבמסגרתו מוצגים הארועים בקלילות ובדיחות דעת, לרוב עם סוף טוב. קיו - המילים או הפעולות האחרונות שנאמרות או מתבצעות על הבמה לפני שהשחקן הספציפי יוצא אל הבמה. ש שחקן - מרכזה של הצגת התיאטרון. מבצע הטקסטים של המחזה והוראותיו של הבמאי.

ת


תומאס - פנס תיאטרון בסיסי בהספק של 1000 ואט.

תיאטרון - מיוונית "מקום להסתכלות"; אמנות המבוססת על הצגה בימתית בהשתתפות שחקנים, שמקורה בפולחני דת ביוון העתיקה. הז'אנרים הבסיסיים של התיאטרון הם קומדיה וטראגדיה. תיאטרון מסחרי - סוג זה של תיאטרון נעלם כמעט לגמרי בשנים האחרונות, היות והתיאטראות הרפרטואריים הממסדיים החלו לפלוש אל השטח שלו בהעלאת הצגות קלות לעיכול ומושכות קהל. הענף דווקא חוזר לחיים הודות לקריטריונים חדשים של משרד התרבות.

תוכניה - חוברת עם מידע ורקע על ההצגה הספציפית, הנמכרת לרוב בצמוד להצגה כמזכרת לקהל ומהווה מקור הכנסה נוסף לתיאטרון.

.---------------------


סל תרבות, סל תרבות שטראוס,מוזיקה , תאטרון, תיאטרון, הצגות ילדים, הצגת ילדים, הצגת ילדים ונער,


סל תרבות, מילון מוזיקה , אבנר שטראוס , סל תרבות שטראוס, סל תרבות שטראוס, סל תרבות ארצי, מוזיקה, מוסיקה, היצע מוזיקה, הצגה,מחול, תזמורת ,חליל, פסנתר,

סל תרבות שטראוס, סל תרבות ארצי , סל תרבות , שטראוס, Strauss, הצגות ילדים, אבנר שטראוס, ترجم هذه الصفحة ,מופע,חדר מורים, חינוך חברתי,יוזמות חינוכיות,מופעים, תיאטרון, הצגה, הצגות, שירה, מחול, Sal Tarbut, Avner Strauss, ציור, ספרות, ספר, ספרים, מחזה, מוזיקה ' מוסיקה


אודישן