לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

קסם הגיטרה מופע חדש בסל תרבות

מאושר לשכבות ד-ט בסל תרבות ארצי

הגיטריסט גיא מאיר מנגן יצירות מכל העולם ומספר דרך הקונצרט לתלמידים על התפתחות כלי הפריטה, מהכלים העתיקים כמו הקוטו היפני והסיטאר ההודי, דרך העוד הערבי שהתפתח ללאוטה האנגלית של תור הזהב האליזבתני ועד לגיטרה שאנו מכירים היום. במפגש ייחשפו התלמידים ליצירות חשובות לגיטרה מתקופות שונות ומארצות שונות . הרפרטואר במופע כולל יצירות מאת המלחינים: פרנסיסקו טארגה, היטור וילה לובוס, פרננדו סור, איזאק אלבניז, יוקושירו יוקו ועוד.

קסם הגיטרה הקלאסית, שעת גיטרה עם הגיטריסט גיא מאיר, שישה מיתרים צנועים מתחברים למוזיקה מקצוות העולם. הגיטרה היא כלי נגיש ופשוט, שנחשב לצנוע מאוד, מוכר ככלי נגינה שיכול ללוות שירים אך יחד עם זאת לבצע יצירות וירטואוזיות.

לגיטרה בימינו רפרטואר מוסיקאלי עשיר, היא מסוגלת לבטא סגנונות שונים. המפגש הוא מסע בין תרבויות וארצות. המלחינים הגדולים מספרד, קטעים מיפאן, מוזיקה מאירופה ומארצות ערב. טיול מוזיקלי בלתי נשכח עם אשף הגיטרה גיא מאיר.

המפגש כולל סקירה קצרה על משפחת כלי הפריטה, והתפתחותה תוך התייחסות לכלים עתיקים (הקוטו היפאני ,הסיטאר ההודי, העוד הערבי, הלאוטה האנגלית) וסיפור התפתחות הגיטרה מכלי ליווי לכלי סולני. לאורך כל ההסברים משולבות דוגמאות מוזיקליות מרפרטואר רחב קלאסי, ג'ז, רוק ועוד. קהל התלמידים נחשף ליצירות המרכזיות והמוכרות ביותר לגיטרה, ולצלילים מיוחדים מארצות שונות סביב העולם (לדוגמא וריאציות על שיר עם יפאני).

לשכבות א-ג לחצו לדף התוכנית "גיטי הגיטרה המתחפשת

הדף בבנייה פרטים בהמשך

  גיא מאיר הכשרה
 • תיכון האקדמיה למוסיקה בירושליים עם המורה אירית אבן טוב.
 • תזמורת צה"ל
 • אוניברסיטת תל-אביב תחת הדרכתו של מר יהודה שרייר, סיים את לימודיו בהצטיינות
 • לימודים עם מר יוסי ירושלמי והשתתפות בכיתות אמן בינלאומיות עם מיטב הגיטריסטים בספרד ובאירופה.
 • הקולג' המלכותי למוסיקה, לונדון עם פרופ' צ'ארלס רמירז וקיבל תעודת מוסמך מטעם (A.R.C.M).
  פרסים
 • מקום ראשון בתחרות פיוג'י באיטליה
 • פרס השגרירות הספרדית
 • מלגות "קרן התרבות אמריקה- ישראל"