לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

מופע אינטרקטיבי של ציור בחול עם מוסיקה חיה

מאושר בסל תרבות ארצי א-יב
חדש!!! מופע רב תחומי המשלב אמנות ציור בחול המתבצעת "חי" מול הקהל עם קטעים של מוזיקה קלאסית המבוצעים על ידי אמנים מהשורה הראשונה בעולם בתחום. המופע כולל פסנתר וכינור המבצעים ביצועים מדוייקים ליצירות ומספרים את סיפורם של ארבעה מלחינים חשובים במוזיקה הקלאסית.

חול, מה אפשר לעשות עם כמה גרגרי חול? אינסוף צורות, תנועות, ומעברים. וכשצורה ותנועה פוגשות מוסיקה - זאת כבר חגיגה אמיתית של חושים ורגשות. שלי בן נון אומנית החול פוגשת את דואו הארוני, הפסנתרן בשארה הארוני והכנרת עדי צייגר. ביחד פותחים השלושה את הדלת הקסומה לעולם המוסיקה הקלאסית עם יצירות מאת גדולי המלחינים: י.ס.באך, ל.ו.בטהובן, פ.שוברט פ.שופן, ועוד.
הנחייה: עברית או ערבית
מוסיקה וציור בחול
["היה מקסים, היה מדהים, מבחינת המורות והתלמידים , ממליצים בחום." –ורד כרסנטי , יובלים עמק חפר ]
במופע הייחודי מספרים השלושה דרך המוסיקה והציור את סיפור חייו המרגש של המלחין הענק לודויג ואן בטהובן, את סגנון החשיבה המהפכני של אבי המוסיקה הקלאסית יוהן סבסטיאן באך, את הדרך הגאונית שבה פרנץ שוברט מביע מצבי רוח ורגשות כל כך מנוגדים באותה המנגינה, ואת סיפור הפנטזיה הסוחף על גלי צלילי יצירתו הרומנטית של המלחין הפולני פרדריך שופן. במופע יוכלו הילדים להתנסות בעצמם להרכיב סיפור דרך הציור בחול והמוסיקה וליצור לספר ולהביע.

אודות היוצרים: שלי בן נון, בשארה הארוני, עדי צייגר

שלי בן נון

אמנית ממובילי התחום בישראל, מרצה ויוצרת של סדנאות הכשרה לתלמידי ציור ופיסול בחול.שלי בן נון מתמחה במופעי ציור בחול, יוצרת בטכניקה ייחודית אותה פיתחה במשך 7 שנים של חזרות , ניסוי וטעייה. עד היום השתתפה במאות הפקות, פסטיבלים ואירועים בישראל, אוסטרליה וניו יורק.
שלי בן נון

בשארה הארוני

פסנתרן קלאסי בינלאומי. מנחה כיתות אומן ברחבי העולם באוניברסיטאות ואקדמיות למוזיקה. ניגן כסולן עם תזמורות מהשורה הראשונה בעולם ביניהן: הפילהרמונית של לונדון, הסימפונית של ולנסיה, הקאמרית של שטוטגרט, הפילהרמונית הישראלית ועוד. בשארה הארוני נולד בשנת 1983 בנצרת, והוא בוגר בית הספר הגבוה למוזיקה ולמחול בהנובר אצל פרופ' אריה ורדי. ניגן כסולן עם מנצחים ידועים בהם זובין מהטה , לורין מאזל, ודניאל ברנבוים.
בשארה הארוני

את הופעת הבכורה שלו בקרנגי הול בניו-יורק ערך בשארה הארוני בגיל 24. כנגן מוזיקה קאמרית ניגן עם מוזיקאים מהשורה הראשונה ביניהם: דאישין קאשימוטו (הנגן המוביל של התזמורת הפילהרמונית של ברלין) , נבוקו אימיי וגיא בראונשטיין, עימם ניגן באולמות החשובים בעולם; 'הברלין פילהרמוני', 'הפרומס' בלונדון, 'המוצארטאום' בזלצבורג ועוד. בין השנים 2011-2016 הארוני ניגן יחד עם הפסנתרן הבינלאומי ירון קולברג בדואו הפסנתר 'דואו אמאל'. יחדיו הופיעו השניים מול קהל נלהב באולמות ידועי שם בעולם, ביניהם 'מוזיאון המטרופוליס לאומנות' בניו יורק, 'בטהובן-פסט' בון, 'האולם הקונצרטנתי' בבייג'ין, 'תיאטרון קולון' בבואנוס-אייריס, 'אולם מלבורן לאומניות' באוסטרליה, 'מרכז מוסאשינו' בטוקיו, ו'מרכז גויאנג לאומניות' בקוריאה.

יחד עם הכנרת עדי צייגר יזם פרוייקט של סרטים אילמים בליווי מוסיקה חייה בביצועם. יוזם ומנהל את סדרת המופעים השנתית ׳בסטיבל׳.

עדי צייגר

כנרת בינלאומית, בוגרת בית הספר הגבוה למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה בתל אביב, המשך לימודים באקדמיה למוסיקה ותיאטרון ברוסטוק גרמניה. צייגר הופיעה עם תזמורות שונות תחת שרביטם של מנצחים כמו זובין מהטה, כריסטוף פון דוהנני ופייר בולז. סיירה ברחבי אירופה ארצות הברית ודרום אמריקה עם התזמורת West Eastern Divan , תחת שרביטו של דניאל ברנבוים. בברלין למדה תיאטרון, משחק בימתי ומול המצלמה. הופיעה בהפקות תיאטרון שונות בגרמניה, בSchaubuehne בברלין וב Vorpommern Theater איתו סיירה ברחבי גרמניה.
בשארה הארוני ועדי צייגר

בשנת 2014 עברה צייגר להתגורר בברצלונה וניגנה עם תזמורת האופרה של ליסאו והתזמורת הסימפונית של ברצלונה קאטאלוניה, לצד פרוייקטים של מוסיקה קאמרית ורסיטלים.

עדי צייגר מרצה ומורה לשיעורי כינור ומנחת סדנאות להופעה בימתית בברלין, ברצלונה וישראל בשפות שונות: גרמנית, אנגלית, עברית וספרדית. בנוסף היא דוברת הונגרית וערבית. עם הפסנתרן בשארה הארוני חנכה פרוייקט של סרטים אילמים ידועים ומוסיקה חיה. השניים הקימו פרויקט חברתי, פסטיבל של סדרת מופעים בגליל.

عرض تفاعلي للرسم في الرمل مع موسیقى الحیة

الرمل- ماذا یمكنك أن تفعل مع حبات الرمل؟ الأشكال والحركات اللانهائیة، وعندما یلتقي الشكل والحركة بالموسیقى، لا سیما إنه احتفال حقیقي بالحواس والعواطف.

شیلي بن نون، تقابل الفنانة الرسامة الثنائي هاروني - عازف البیانو العالمي بشارة هاروني وعازفة الكمان عدي تسایچر. في القسم الأول من العرض، یفتح الثلاثي الباب السحري لعالم الموسیقى الكلاسیكیة بتألیف من أعظم الملحنین مثل : باخ، شوبرت وشوبان وغیرهم. اذ في العرض الفرید من نوعة هذا، یروي الثلاثي عن طریق الموسیقى والرسم قصة حیاة مثیرة للملحن الكبیر لودفیج فان بیتهوفن، یعرضون الأسلوب الثوري للملحن العریق یوهان سیباستیان باخ ، الطریقة العبقریة التي یعبر بها شوبرت عن المشاعر والعواطف المتناقضة في الحانة، كما ویعرضون الخیال الواسع والرومانسي للملحن البولندي فریدریك شوبان.

أما في القسم التفاعلي للعرض، فیتمكن الأولاد أن یعبروا عن أنفسهم من خلال تركیب قصة بأنفسهم فتحول من قبل الفنانون الى قصة فنیة عن طریق الرسم في الرمل والموسیقى.