לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

מופע קומיקס מוסיקלי- עם שירה לגמן-חדש!!! מאושר סל תרבות ארצי י-יב

מופע אמנותי רב-תחומי הכולל מגוון רחב של אמצעים אמנותים. בלב המופע 4 סיפורים שבמרכזם המרחב העירוני של תל אביב. הדמויות בסיפורים פועלות במרחב העירוני הציבורי בתל אביב ודרכן מוצגים קונפליקטים אנושיים שונים:

  • פסל אפריקאי המוצב במוזיאון ביפו אשר חולם על טיול ביפו העתיקה.
  • מוכר בייגלה בכיכר התרבות בתל אביב, המבקש לפגוש את אהובתו אחרי קונצרט אך נקלע בעל כורחו להפגנה סוערת.
  • מפגש טעון בין מנקה רחובות וחסרת-בית השולטת על אי עירוני מבודד.
  • סיפור הרביעי "הפסנתרנית" ,הוא סיפור התבגרותה של פסנתרנית צעירה ושאפתנית החולמת לכבוש את בימות הקונצרטים בעולם. גיבורת הסיפור, אותה מגלמת הפסנתרנית שירה לגמן, ישובה לצד שולחן ומעלעלת באלבום תמונות מימיה בברלין, שם למדה אצל "פסנתרן-כוכב בינלאומי". בשלב מסויים שירה מנגנת על הפסנתר.

 

באמצעות סגנון הציור הנאיבי והעלילות הבדיוניות, נחשפים הצופים לחיי היומיום של דמויות "שקופות" בחברה. בתום המופע  ממשיכים לשיח עם היוצרת והמבצעת שירה לנגמן השיח יעסוק בתהליכי היצירה של המופע מרעיון גולמי ראשוני, כיצד התפתח ונרקם מופע חי: הרכבת הפסקול, הלחנתו, על היחסים בין האמנים השותפים השונים המגיעים מתחומי יצירה שונים, ובעצם איך יצירה קורמת עור וגידים, ועל רעיונות עקשניים, התמדה, שיתופי פעולה, מקריות, טעויות, מזל, וקסם. שיחה על סגנונות קולנועיים: חלום מצוייר, סרט אימה, סרט דוקומנטרי וסרט שמביא סיפור אישי.

נושא מרכזי נוסף בדיון , על היחס שלנו לדמויות שקופות, ועל מרכיבי הפנטזייה בסיפורים לעומת המציאות. על האופן בו ציור מסוגל לתעד חלום. על גבולות הסמכות, ועל גבולות השפעת נסיונם של אחרים  על הנסיון האישי של כל אחד מאיתנו. על יצירה אוטוביוגרפית ועל כוחה להציע פרספקטיבה חדשה על חיינו.


המופע נבנה על ידי יוצרים מתחומים שונים , ארבע נובלות גרפיות מאת עדי קפלן ושחר כרמל, זוג יוצרים רב תחומיים תל אביבים ותיקים. מלבד האיורים והסיפורים המופע משלב פס קול מוסיקלי, קטע של מוזיקה חיה, וידאו, הקלטות-שטח ומשחק. המופע כולל עיבוד מיוחד למופע שמחבר את האיורים והסיפור דרך התנועה לסרט המוקרן במהלך המופע.

שירה לגמן: יוצרת, מפיקה ופסנתרנית משתתפת במופע

עדי קפלן ושחר כרמל: יוצרים, אמנים מציירים וכותבי הטקסטים המופיעים במופע

שירה לגמן,  פסנתרנית ויוצרת. בעלת תעודת אמן מהניו אינגלנד קונסרבטורי בבוסטון, ארה"ב ותואר שני בהצטיינות מביה"ס הגבוה למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב. זוכת פרסים ומלגות הצטיינות בברלין, בוסטון ותל אביב.

מופיעה ברסיטלים לפסנתר בארץ ובעולם עם רפרטואר קלאסי ועכשווי, עובדת בשיתוף פעולה מתמיד עם מלחינים. יצירותיה המקוריות הועלו בפסטיבלים נחשבים בישראל כגון: חג המוסיקה הישראלית, פסטיבל טקטוניקס, הביאנלה לרישום ירושלים,  פסטיבל ContComp, , פסטיבל תמונע לתיאטרון, ועוד.
לצד פעילותה האמנותית כפסנתרנית סולנית ובהרכבים קאמריים, מעורבת ויוזמת שירה לגמן שיתופי פעולה חדשניים עם מגוון אמצעי מדיה, בהם מעורבות עם עולם האמנות הפלסטית, המחול והעיצוב. מלחינה פסקולים לסרטי אנימציה נסיוניים, וסרטים אמנותיים.

שירה היא חברת האנסמבל למוסיקה חדשה מוסיקה נובה ומנהלת אמנותית שותפה, במסגרתה אוצרת שירה קונצרטים למוסיקה עכשווית ואקספרימנטלית.

 

עדי קפלן ושחר כרמל, זוג אמנים רב-תחומיים ומוציאים לאור של נובלות גרפיות מקוריות.

בוגרי בית הספר הגבוה לציור 'קלישר', בתל-אביב  1992 – 1996. עובדים כשותפים יוצרים משנת 1994.

עוסקים בכתיבה וציור, יצירת סרטים קצרים, תסכיתים, מיצגים ציוריים ומוסיקליים, ומופעים המשלבים דיסיפלינות שונות.

יצירתם סובבת סביב חוויות אישיות וחברתיות הנובעות מהחיים בישראל בזמן העכשווי.

"אנו משתדלים לעצב את סתירותיה המוזרות והכאובות של ההוויה הישראלית כפי שהיא נתפשת בעינינו – ערבוביה נחשלת/מודרנית אלימה ומלאה בקסם פרוע וחושני".

יצירותיהם נמכרות לאספנים ומוצגות בגלריות ובתערוכות שונות.


רעיונות לדיון

נושאים עיקריים: תהליך יצירתי, מקום,  מבט על האחר, סיפור התבגרות