לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

מאושר על ידי סל תרבות ארצי משרד החינוך א-יב

"שעשועי מחול" הינו מפגש ייחודי הפונה לכל גיל. מבוסס על אותם הקטעים המפורסמים שבוצעו בכל העולם במסגרת להקת בת שבע. קטעים אלו עברו התאמה במיוחד לצמד. הכוריאוגרפים והרקדנים דויד דביר ואורית קינן, מפגישים את הצופים עם המחול בצורה הומוריסטית מרומזת, הנותנת מבט שונה ונוסף כלפי המחול המודרני המקצועי. מוצגים ריקודים שונים המייצגים תחומים שונים מחיי היום יום שלנו, ומוגשים בקלילות ע"י שני רקדנים מיומנים.

הריקודים מתארים מצבים שונים ביחסים בן שני אנשים, דרך מגוון רעיונות עשיר במיוחד ובעזרת אביזרים שונים הלקוחים מהיום יום. הרקדנים מצליחים לרגש את הקהל, וכך לקרבו לעולם הקסום של התנועה, עולם שלא תמיד מקבל את המקום הראוי לו.

באמצעות ביצוע מלוטש והסברים מוחשיים ביותר לאורך המפגש, תוך מעורבות של הקהל, כולל שאילת שאלות על ידי הקהל, כמו גם מתאפשר לקהל לקיחת חלק פעיל, עם אנשי מקצוע בכירים - המפגש מבוצע ומונחה על ידי דויד דביר ,ואורית קינן (רקדני להקת בת שבע בעבר).

"שעשועי מחול" הוא אחד המפגשים הותיקים ביותר בסלי התרבות בארץ, אלפי ילדים ובני נוער כבר צפו בו. כאשר ההסברים במפגש מופנים לכל גיל בניסוח וצורה שונים, ומוכיחים מעל לכל ספק שמחול מותאם לכל הגילאים תוך שימת דגש על ביצוע והסברים לגילאים שונים.

בתכנית: יצירות של הכוראוגרפים אורית קינן ודוד דביר.

אורית קינן – רקדנית, ילידת קיבוץ שמיר. החלה את דרכה המקצועית בלהקת המחול בת שבע במשך שבע שנים. רקדה והופיע בארה"ב במשך חמש שנים עם אוהד נהרין, אליסה מונטה וריסה ג'רסלו. עסקה בהוראת המחול המודרני וכיום מתמקדת בעבודה טיפולית גופנית.

דוד דביר – רקד בבלט הישראלי, המשיך בלהקת בת דור כסולן במשך שלוש שנים. רקדן ראשי בלהקת בת שבע במשך 15 שנה ושימש כמנהל אומנותי של הלהקה במשך שבע שנים. היום מנהל מגמת המחול בבית – הספר התיכון תלמה ילין ומורה ראשי במגמה.