לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס
חומר הכנה בגרסת הדפסה

סוג מופע: מפגש עפ"י נושא-גיל ההתבגרות
אוכלוסיית יעד: ז - יב , מאושר בסל תרבות ארצי

ציפי שחרור - סופרת ילדים ומשוררת, איטו אבירם - סופר ועיתונאי . שני הסופרים מקריאים מיצירותיהם ומשוחחים על אופני ייצוג בכתיבתם של נושאים כמו אהבה ראשונה, אבא אמא ואנחנו, מה שבינו לבינה, מורים ותלמידים, ועוד

מספרים על חוויות ילדות ונעורים ומקיימים דו שיח מרתק עם התלמידים בנושאים הבאים: בית הספר, מורים, שיעורי בית ואנחנו, להיות מקובלים, בין בנים ובין בנות,יחסים ,כיצד אני נראה בעיני ובעיני החברה, ההורים שלנו ואנחנו,ההתפתחות הפיסית וההתפתחות הרגשית,זוגות , חברויות ועוד. המפגש מתקיים בהצלחה מרובה כבר 15 שנה והגיע למאות מוסדות חינוך במסגרת "סל תרבות ארצי". מתאים לחטיבת הביניים ולכיתות הגבוהות. (60 דקות)

המופע מלווה בקטעי קריאה מתוך הספרים הבאים: עונה שנייה לאהבה מבחר שירים וחדשים, אהבה ממבט שני ועוד, ומתוך ספריו של איטו אבירם.


ציפי שחרור:

ציפי בן-יאיר שחרור, ילידת תל-אביב. למדה ספרות באוניברסיטת בר-אילן. פרסמה 25 ספרים, בהם ספרי שירה, קובץ סיפורים וספרים לילדים ונוער בפרוזה ובשירה. כמו כן ערכה אנתולוגיות לשירה ולפרוזה. שימשה כעורכת כתב-העת מאזניים וכן כדירקטורית במועצת הרשות השנייה ובחברת החדשות.

כיום עורכת ותסריטאית מטעם המועצה לשימור אתרים, מנחה סדנאות לכתיבה יוצרת בשירה ובפרוזה לילדים לנוער ולמבוגרים, וכן סדנאות תרפיה, דרך כוחה המרפא של הכתיבה היוצרת ומקיימת מפגשים ספרותיים עם ילדים ונוער בבתי הספר ברחבי הארץ.. בשנת 1987 זכתה בפרס אקו"ם על קובץ שיריה "קשרים" ובשנים תשנ"ד (1993) ותשס"ג (2002) זכתה בפרס היצירה ע"ש ראש הממשלה לוי אשכול. אם לשניים.
אבירם איטו

איטו אבירם

סופר ועיתונאי. יליד חולון. הנחה תכניות טלוויזיה ורדיו. במפגשיו משוחח על ההבדל בין כתיבה עיתונאית לכתיבה ספרותית, ועל עולם הדמיון של סופר הילדים מול עולם המציאות של עיתונאי הילדים. במשך השנים עורך וכותב בשבועונים המובילים לנוער כגון "מעריב לנוער", "ראש1", "פילון" , "ראש צעיר" ועוד, כאחד היוצרים העדכניים ביותר והמבינים ביותר לליבם של ילדים ונוער.