לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

מפגשים עם הסופרת תמר (תמי) בראון אלקלס

והספרים: "המאפייה של הציפורים" , "ממלכת שטות וממלכת רצינות" , "הלהקה שלי"

סל תרבות ארצי מאושר גן-ד מפגשי סופר עם תמר (תמי) בראון אלקלס

תמי בראון-אלקלס היא סופרת ילדים, מחזאית, מעצבת פנים ותסריטאית. למדה בבי"ס לתסריטאות של עידית שחורי, בתכנית להכשרת מחזאים בבי"ס לכתיבת דרמה, וכתיבה לילדים בבי"ס "המגירה" של כינרת זמורה ביתן. בעלת תואר ראשון באוניברסיטה העברית ב"מדעי המזון". ספרה הראשון בעברית לילדים, "המאפייה של הציפורים" בהוצאת מטר (2016), מומלץ על ידי ד"ר שי רודין בבלוג "קריאת חובה" , וזכה לשבחים ולחשיפה רבה במדייה בין השאר ב"רשת א" של קול ישראל, "נשיונל גיאוגרפיק קידס", ג'רוזלם פוסט, ועוד. ספרה השני בעברית ,"ממלכת שטות וממלכת רצינות" (2020), נבחר במצעד הספרים תשפ"א במקום השני בין הספרים האהובים על ידי התלמידים לשכבות א-ג.
ספרה הלהקה שלי (2022) זוכה לשבחים רבים. כתבה בשפה האנגלית 8 ספרים לילדים ונוער במגוון סוגות, הנמכרים ברחבי העולם לקהל דוברי אנגלית.

המחזה של תמר (תמי) בראון-אלקלס, "אבק", הועלה בתיאטרון גבעתיים והשתתף בפסטיבל "פותחים מסך" של בית לסין בבימויו של שמעון מימרן ובכיכובה של מירב גרובר. תסריטה "התוף המכושף" זכה במילגת פיתוח מקרן הקולנוע. כמו כן, כתבה את התסריט לסרט הדוקומנטרי "חברות בנהר" שהופק ושודר כהפקת מקור בערוץ "נאשיונל גיאוגרפיק". השתתפה כתחקירנית בהפקת סרט הדוקומנטרי "נופל וקם" בבמוי ירון בן נון, שזכה למילגה מהקרן החדשה ונקנה על ידי הרשות השנייה, ועוזרת במאי בסרט הדוקומנטרי "סינמה מצרים" בבימוי רמי קמחי.

המאפייה של הציפורים-מפגשים עם תלמידים (גן-ד)

במפגשים עם התלמידים מספרת הסופרת על נופי ילדותה באפריקה המערבית מקום שהיווה לה השראה רבה עם חיות , נופים, תרבויות, שבטים, ומספרת על משפחתה והסיטואציה שממנה קיבלה השראה ראשונית לסיפור, דרך תהליכי היצירה ועד ליצירת הסיפור, ודילמות שונות במהלך כתיבתו. יוקראו קטעים קצרים מהסיפור לצורך הדיון בדמויות, דמויות משנה, ובנושאים העולים מתוכן הסיפור. הסיפור עוסק במשפחתו של יואב שהמאפייה שלהם נקלעת לקשיים כלכליים, וההתמודדות איתם. ספר ייחודי במינו העוסק בנושאים כלכליים לילדים בגיל הזה, מגיש את הנושא בצורה יוצאת דופן שמאפשרת לילדים להבין דרך הסיפור המרגש את נושא ההתמודדות עם קשיים כלכליים במשפחות שחוות זאת.

הסופרת עורכת בשיתוף הילדים שאלות ודיון בנושאים אלו ומשוחחת איתם על סגנון הכתיבה, סיפורי משנה בעלילה הראשית, חלקים בסיפור שמשאירים לדמיון, ועל עבודת הצוות של הסופרת עם מאיירת ועם עורכת הספר. לילדים ניתן זמן לשאול שאלות.

ממלכת שטות וממלכת רצינות-מפגשים עם תלמידים (גן-ג)

מפגש עם ספרה המצליח של תמי בראון-אלקלס "ממלכת שטות וממלכת רצינות" . הספר זכה מקום שני בשנת תשפ"א במצעד הספרים "הספר האהוב". הסיפור עוסק במפגש בין נסיך ממלכת רצינות לנסיכת ממלכת שטות , הלומדים כל אחד מהם להכיר ולאהוב דברים מהממלכה השנייה..

הלהקה שלי (גן-א)

בילי מוצאת צילומים ישנים של אימא מהימים שבהם אמה ניגנה בלהקה. היא מתלהבת, נסחפת בחלומות ומחליטה להקים להקה עם חבריה בגן. לא חולף זמן רב ומתחילים ריבים, חברים עוזבים את הלהקה ובילי לומדת שבשביל לקיים להקה צריך יותר מכלי נגינה ובמה - צריך גם לוותר, לשמוע לדעות של אחרים ולשתף פעולה.

הכנה לקראת המפגשים

  • ניתן לקיים הכנה למפגשים השונים, אנחנו שולחים קובץ עם הצעות להכנה
לתמר בראון-אלקלס היקרה, תודה מקרב לב על שיחה מרתקת ופתוחה עם כיתות א-ג על ילדותך,חלומותייך ומה עומד מאחורי ספרייך. הילדים התרגשו מאוד,שיתפו בחלומותיהם ושאיפותיהם והיו מרותקים להסברייך.
ערב טוב תמר, לא הספקתי להיפרד ממך היום, רציתי להודות לך על מפגשים מעצימים, מעניינים ונעימים. בטוחה שעוד נשתמע בעתיד🙏🏻