לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

חדש!!! מפגשים עם הסופרת אבישג רבינר מאושר בסל תרבות ארצי ב-ה

אבישג רבינר היא סופרת ילדים ומנחת סדנאות כתיבה, בוגרת בתכנית הרב תחומית ללימודי אמנות קולנוע ותיאטרון באוניברסיטת לתל אביב, והחוג לתקשורת במכללה לישראל ואוניברסיטת קלארק. בעברה בלוגרית, בעלת טור בנושא תרבות ילדים בשבועון "פנאי פלוס", מגישה בערוץ "נשיונל ג'יאוגרפיק" הישראלי, קופירייטרית בחברות ומשרדי פרסום גדולים, ודוגמנית בין-לאומית.
אבישג רבינר

מפגשים עם תלמידים (שכבות א-ו)

"חמישה ילדים וחיים אחד" משתתף במצעד הספרים תש"פ לשכבות ד-ו

הספר "חמישה ילדים וחיים אחד" הוא ספר ראשון בסדרה. הספר נוגע נושאים ומצבים שונים שבני משפחה מתמודדים עמם ביומיום: החופשות והחגים, הצבת גבולות, הומאניות, תזונה בריאה, מיחזור ועוד. עילי הוא ילד בן 11 במשפחה מרובת ילדים של חמישה אחים ואחיות שהציבו לעצמם מטרה לשכנע את אמא לאמץ כלב. במשך שנה עילי מתעד ביומנו ומתאר את ההווי המשפחתי הישראלי וחיי היומיום.

במפגש עם התלמידים משתפת הסופרת את התלמידים בחוויותיה האישיות מילדותה ועד היום, ובתהליכי היצירה והכתיבה מתוך חוויותיה. התלמידים יחשפו לסוגת היומן, הפופולארית כיום בתחום ספרי הילדים , יראו ספרים בסגנון שמוכרים להם ,הסופרת תנסה ביחד איתם להבין איך משתלבת מציאות חיינו בכתיבה , בין אם היא סיפור אמיתי או בדיה.
ספרים:
ספרהוצאהשנהסוגהגילאי יעדהערה
חמישה ילדים וחיים אחדעם עובד2016ספר ילדיםב-הספר ראשון בסדרה מצעד הספרים תש"פ ד-ו
שיר ערש לילדהידיעות אחרונות2008רומןתיכון ומבוגרים
סיפור טעיםעם עובד2007ספר ילדיםגנ"יזוכה עיטור אנדרסן על איוריה של ליאורה גרוסמן.
עלמה ומרתהכתר2003רומןתיכון ומבוגרים

המלצות נבחרות:

"בנותיי ואני נהנינו מאוד לקרוא יחד את הספר 'חמישה ילדים וחיים אחד'. בהומור מחוכם ואותנטי, מגולל הספר את קורותיה של משפחה אחת משעשעת כולל מריבות אחים, כינים, נעל לעוסה, חנופות, שקרים, התחכמויות והמון המון אהבה. וכמובן - כלב אחד בשם חיים. למדנו יחד להכיר את המשפחה משובבת הלב הזאת וגם מצאנו בסיפור הרבה דברים מתוך החיים שלנו. ספר קולח למי שקורא בלי ניקוד ולקריאה משפחתית משותפת".
פורטל התוכן המוביל מבית NRG , בחירת הסופרים: הספרים הטובים ביותר של 2016 , ינץ לוי ממליץ.


"שם ספרה של רבינר רומז ל-חמישה ילדים והזהו (Five Children and It) של הסופרת הבריטית אדית נסביט, ספר הרפתקאות לילדים שראה אור לפני יותר ממאה שנה; בשני הספרים מדובר במשאלות, בחמישה אחים הנקלעים להרפתקה ובדמות חדשה המצטרפת לחבורה ואף ששתי העלילות אינן דומות, נראה שחמשת הילדים הישראלים בני המאה ה- 21 היו מצטרפים בצהלות שמחה לחבורה האנגלית כדי להשתתף בהרפתקה הפנטסטית שלהם."
דפדף, אתר עידוד קריאת ספרים איכותיים, המוביל בישראל, נירה לוין.


"מדובר בספר ילדים נפלא המתאים לתלמידי כיתות הביניים בבית הספר היסודי, אך מתאים גם לקריאה משותפת עם ילדים צעירים יותר, ומתאים כסיפור בהמשכים לפני השינה. מומלץ בחום לכל הילדים, במיוחד לאלו שאוהבים בעלי חיים".
ספרים ספרות ועוד. אתר המלצות בתחומי ספרות קולנוע ותאטרון, אביבה יובל.


"מה שיפה, זה שאין בספר אג’נדה של “בואו אראה לכם למה חינוך ביתי זה טוב”. החינוך הביתי פשוט נוכח שם ברקע, בחיי היומיום של המשפחה הגדולה והסוערת הזו... וכולם ביחד יוצרים תמונה אותנטית של משפחה רועשת ומרובת דעתנים".
סלונה – פורטל נשים אנטרנטי סלונה, ד"ר לספרות ענת שפירא-לוי.