לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

מפגשים עם הסופרת ועורכת משחקי הילדים מיה רבינוביץ'

מאושר בהיצע נוסף גן-ב, נכלל סל תרבות ארצי היצע נוסף

אודות מיה רבינוביץ' - מיה רבינוביץ' היא סופרת ילדים ועורכת משחקי ילדים.

מיה רבינוביץ, 1976, נשואה, אם לשלושה, בוגרת מגמה תאטרונית ספרותית, בשרות הצבאי הייתה בתפקיד פיקודי בערבה. טיילה ברחבי העולם בארצות שונות ובעיקר במזרח ובארצות עניות. מה שהחל כטיול הפך ל- 13 שנים של מסע של פעילות חברתית ומסע אישי ובהמשך מסע משפחתי עם הבעל והילדים אל עבר עולמות ומראות של אנשים בעולם האחר ונחשפה לתרבויות המזרח. בנפאל התנדבה בבית יתומים כמורה לדרמה ונחשפה לסיפורי פשטות ועוני, משם המשיכה להודו, בה התגוררה שנים רבות ופתחה סיפרייה בשפות שונות לזרים, היתה חברה-מקימה בחווה מוסיקלית, רוחנית וחברתית בברזיל שמשמשת כבית הבראה וריפוי.

למדה ביפן מדע התחושות, במהלך שנותיה במזרח למדה והתמחתה באמנות קלפי הטארוט ואמנויות מהמזרח העוסקות ברוחניות. ערכה מחקרים תודעתיים וקיבלה השראה מילדים אשר פגשה והשפיעו על כתיבתה.

בשנת 2010 עם חזרתה לישראל פיתחה את הספר "קלפי סודות", שמבוסס על תורות עתיקות מסין, יפן, מהקבלה ומהניסיון שלה עם ילדים מכל העולם ונועד לקרב את הילדים למקור בו יש חוכמה עתיקה בעלת מסרי עידוד והעצמת הילד. הספר זכה להצלחה בינלאומית בישראל, נמכר לרוסיה ולארה"ב וזכויותיו נרכשו לכל העולם.

בשנת 2011 יצא לאור ספרה "מסע בין ממלכות". הוא ספר שמסביר את הרעיון השמחה בחלקך. הספר זכה להצלחה רבה בישראל ובעקבותיו יצרה מיה רבינוביץ' מפגשים וסדנאות לילדים ברחבי הארץ שכללו שימוש בעזרים מודרניים שהמחישו את הסיפור וחשפו את הילדים לעולמם של ילדים אחרים בתרבויות שונות ולמסעה של מיה ברחבי הגלובוס. במסגרת זו ביצעה מיה רבינוביץ' מאות מפגשים ברחבי הארץ עם ילדים.

מפגשים עם מיה רבינוביץ'

מיה רבינוביץ' וסיפרה מסע בין ממלכות- גן-ב (מתאים לגני חובה/ אפשרי גם בטרום חובה כשמזמינים לתאריכים לקראת סוף השנה)
מוגש להזמנה בהיצע הנוסף של סל תרבות גן-ב
מפגש סופרת חוויתי המשלב שעת סיפור תלת ממדית. הסופרת הבין לאומית מיה רבינוביץ' וספרה מסע בין ממלכות. במהלך המפגש מוצג ספר גדול ממדים, (גודלו: 60 ס"מ על 1.20 ס"מ) , ובעזרת משקפי תלת מימד (הילדים מקבלים משקפי תלת מימד חדשים, חד פעמיים, בדומה לאלו בבתי הקולנוע, משקפיים שהם אישיים, חד פעמיים ולא מועברים מאחד לשני). בהתאם לגילאי הילדים מוצג לילדים שעת סיפור כמו גם מפגש סופרת , חוויתי ומעשיר.
סדנא מסע בין ממלכות-גן-ב מפגש חוויתי הכולל סדנת יצירה בעקבות הספר הילדים באמצעות טושים ודפים יוצרים בהשראת המפגש והספר והאיורים הפנימיים שלו איורים משלהם.
איך ספרים מגיעים לעולם? שכבות א-ה
במפגש זה הסופרת מספרת את סיפור חייה , עולם חייה ועולם הכתיבה. מילדה שצמחה בשנים וכיצד הכתיבה שלה התגלגלה והתחדשה בעקבות היותה אם לילדיה, אשר סייעו לה לחזור בזמן ולהפגש מחשד עם שפת הילדים. המסע שאנחנו עוברים מתחילתו של רעיון ועד להגשמת החלום. מיה מסבירה את תהליך יוצא דופן של הוצאת ספריה, הספרים כוללים דברים נוספים למשל קלפים, משקפי תלת ממד, דמויות מהאגדות ועוד. המפגש כולל הקרנה של מצגת שקופיות אשר מראות סיבות שונות בחייה אשר השפיעו עליה לכתוב, כגון, תמונות המייצגות תמימות בעברה ובטיוליה, כמו כן, תמונות עכשוויות מהעיר תל אביב אשר מלאה בחנויות וקניוניים... סיפורה מעבירה לילדים ערכים של חדווה ושל אושר, חיבור לאמת ולאהבה.