לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

חדש מפגשים עם הסופרת והמאיירת רונית ש דינצמן ד-ז מאושר בסל תרבות ארצי חדש!!!

רונית ש' דינצמן היא סופרת ילדים ונוער ומאיירת. פרסמה שני ספרי נוער, סיפורים קצרים וקומיקס. רונית ש' דינצמן נולדה בישראל וגדלה בחולון ובפתח-תקווה. לאחר שסיימה תואר ראשון בביולוגיה, למדה בהשתלמויות רבות בספרות ילדים. בשנה הקרובה יצא ספרה השלישי לנוער. מתגוררת ברמת-גן עם שלושת ילדיה. ספרה "הדינוזאור מרמת-גן" נבחר למצעד הספרים לכיתות ד' – ו'. ספרה "לב היער" היה מועמד "הפנקס" לספר הנוער הטוב ל 2016, ומועמד לפרס 'גפן' 2017.

המפגש עם הספר "לב היער".

לב היער" מספר את סיפורה של פיה צעירה מקהילת הפיות של יער הכרמל. היא מגלה שפיות היער מרפאות בעזרת כוחות הקסם שלהן רק יצורים שנחשבים יפים - פרחים, פרפרים וציפורי שיר, וכך מצופה גם ממנה כשתגדל.

היא רואה בכך חוסר צדק, ומחליטה להקדיש את חייה ליצורים שהפיות האחרות מתעלמות מהם. בחירתה לערער על המוסכמות מאלצת אותה לשלם מחיר חברתי כבד, היא מוחרמת ומנודה, ולבסוף עוזבת את הקהילה ועוברת לחיות לבדה. היא נקלעת לסכנות רבות ונחלצת מהן בעזרת תושיה, אומץ, יצירתיות ותבונה. דמות נוספת בסיפור: ילדה שמתגוררת בשיכון בעיירה הסמוכה ליער, ועתידה להיות רופאה. חיי הילדה והפיה, בהווה ובעתיד, שלובים זה בזה.

"לב היער" מביא אל הקוראים הצעירים, דמות נשית מעוררת השראה שפועלת כדי לחולל שינוי חברתי ולהפוך את העולם לטוב יותר.

במפגש רונית ש' דינצמן תספר איך חוויות ילדות שלה ושל ילדיה הציתו את הרעיון לסיפור, על השראה, ביצוע תחקיר ספרותי, ותהליך הכתיבה. מאחר שהיא גם מאיירת את ספריה, היא תספר גם על תהליך העבודה על האיורים. במהלך המפגש והשיחה עולים נושאים של מקובלות חברתית, לחץ חברתי, מנהיגות טובה ומנהיגות רעה.


המלצות נבחרות על "לב היער"

ספרות פנטזיה טובה מצליחה ליצור מינון נכון של מרחק וקרבה בין הדמויות לקורא, וכך "להחליק בגרונו" אמירות מורכבות וחשובות על עולמו. עלילת "לב היער" נוגעת ללא כחל וסרק במחיר שנאלץ לשלם, מי שבוחר במסלול חיים יוצא דופן... לקראת סופו של הספר מתמודדת הגיבורה עם נכות... זהו ספר העוסק בשוֹנוּת באופן נבון ועמוק ביותר, כשהוא נוגע בדיוק רב בקושי ובכאב, כמו גם ביופי ובמגוון שהיא מאפשרת, ללא קלישאות. מור פוגלמן דבורקין - "הפנקס"
הסופרת טוותה עולם דמיוני בו מתרחש סיפור צמיחה והתבגרות של פיה בין פיות, אך ילדים יוכלו למצוא את עצמם מתמודדים עם אותן בעיות שגיבורת הסיפור מתמודדת איתן. מיה מיטב מגן - "סלונה"
דמותה של גיבורת הספר נגעה בי בכל כך הרבה מובנים ורמות. אחד מספרי הילדים היותר מקסימים שקראתי לאחרונה. יעל צין - "נוריתה"
התענגתי על הקריאה והרגשתי כאילו אני צופה בסרט של פיקסאר. מומלץ מאוד! שולי מלכה – "נוריתה"
ספר על החוליים של החברה, אבל על גם על איך מבריאים אותם, ואיך עושים את העולם מקום שיפה וטוב לחיות בו. תמי בצלאלי – "נוריתה"