לוגו סל של תרבות שטראוס

עמוד הבית

מי אנחנו

מידע כללי

צור קשר

פייסבוק סל תרבות שטראוס

טוויטר סל תרבות שטראוס

גוגל פלוס סל תרבות שטראוס

טלפון סל תרבות שטראוס

שירת הזהב-חדש הדף בבניה, סרטון זמני למטה בהמשך יועלה סרטון טוב יותר

מאושר בסל תרבות ארצי ג-יב תור הזהב של שירת ספרד-מופע מעשיר הנוגע בשירה והספרות של תור הזהב של יהודי ספרד, ובראשם יהודה הלוי ואבן עזרא. המופע משלב את שירת יהודי ספרד עם אלמנטים של תרבות ספרד המוזיקה והריקודים, והסיפורים אודות התקופה והיוצרים, משתמש במוזיקה ספרדית והנחיה מרתקת.

משוררי התקופה היו בקיאים בעולם היהודי, בעולם הערבי-מוסלמי ובחכמת יוון. השירה שהם כתבו, רובה שירה עברית המשובצת פסוקי מקרא. הם כתבו על הכל: שירי ציון, אלוהי ישראל ועם ישראל ולעומת זאת גם שירי אהבה ויין .

המופע מספר את מסעותיהם וסיפוריהם האישיים, נוגע בשאלות, הסיפורים והאגדות האופפות את סיפורי התקופה וסיפורי חייהם, ומדגיש את השפה העשירה, הפיוטית והציורית של העידן. במופע יוסבר ויודגם על פיוטים ותפקידם בשירת התפילות, כולל ביצוע פיוטים נדירים מבית אבא כמיטב המסורת.במופע נחשף הקהל למידע רב , המופע נבנה מנסיון וידע של היוצרים בכל מרכיבי התוכן של המופע, בפן האמנותי, בפן ההיסטורי, וכך גיבשו בדרך מיוחדת מופע המפיח ניחוחות וצלילים המפעמים בלב התקופה היקרה הזו בתרבותו של עם ישראל. בתכנית גם שני קטעי ריקוד ספרדי, ההנחיה למוגשת בצורה תיאטרלית בשילוב נגינת גיטרה, רפרטואר שירים שכולל נעימות ושירים מוכרים לצד יצירות מקוריות של ההרכב. השירה , הנגינה והריקוד הם מקצועיים ואיכותיים, ומוגשים על ידי שלושה אמנים שהם גם יוצרים בעצמם וגם מבצעים וירטואוזיים.

המשתתפים:

יהודית מנצור

היא זמרת, יוצרת, מלחינה ומבצעת משירי משוררי תור הזהב, בעלת תואר ראשון באמנויות ומוסיקה, ותעודת הוראה לתיכון מטעם אוני' ת"א. כמורה לספרות ולחשיבה יהודית לחטיבות ותיכונים יהודית מנצור.לימדה ספרות עברית בשיטה של שילוב אמנויות ומוזיקה.

פיתחה תכנית מקורית המגלמת את סיפור חייו ומסעו של ר' יהודה הלוי לארץ ישראל, בשילוב קטעי שירת המשורר בלחנים מקוריים . לחנים אלה יצאו לאור באלבום הבכורה "מקור חיי" – פיוטי ר' יהודה הלוי . בעשור האחרון מופיעה כזמרת פייטנית בבתי תרבות, בתי ספר , גני ילדים, בהם עורכת מופעי פיוט במעגל השנה מאת משוררי תור הזהב בספרד, המופעים עם מוזיקה , שירה, הלחנה ובשילוב תכנים וסיפורים.

יחיאל חסון

הוא מורה לגיטרה פלמנקו בבית ספר רימון, גיטריסט קלאסי שבשנים האחרונות מתמקד במוסיקה הספרדית. שיתופי פעולה עם הזמרת הבינלאומית יסמין לוי כמלחין , מעבד וגיטריסט. הופיע בתיאטראות החשובים בעולם, שיתופי פעולה עם התזמורת הסימפונית ירושלים , הקאמרית הקיבוצית , האנדלוסית ישראלית כסולן.. שיתף פעולה עם אומנים ספרדיים בארץ ובעולם יצירות אלבומו המקורי Diffrent Air משמשות כפסי קול במופעי מחול וסרטים.

עידן טולדנו

- נגן וירטואוז , משתמש בכלי נגינה רבים

אייל סלע

- וירטואוז כלי נשיפה רבים ביניהם קלרינט וחלילים.

שלומית ויסמן

רקדנית, מורה למחול וכוריאוגרפית בתחום הפלמנקו